KSL foto
Uživatel: Neznámý
Tým: žádný
 
 
autor
Uživatel
Heslo
 
 
autor
 
 
 
 
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
šipky
DENÍK
šipky
šipky
šipky
šipky
šipky
...
Zjistit Google Pagerank, S-rank a Jyxorank
šipky
  
ČLÁNKY

Turnaj 2008 Thialf Darts Trophy byl zrušen

PDC byla informována o tom, turnaj že 2008 Thialf Darts Trophy byl zrušen. Turnaj byl hraný organizací DDF v Holandsku a zařazený v PDC Order of Merit, jenž loni vyhrál Roland Scholten. Nicméně, letošní turnaj, který se měl konat v 31.května, byl zrušen a následovalo stažení sponzorů. V důsledku časového harmonogramu, turnaj nebude nahrazen v PDC kalendáři, nicméni PDC zjišťuje možnost přidání dalšího turnaje v Holandsku koncem tohoto roku.

Jiří Vlček: KŠL, její systém a šipky obecně

Jiří Vlček

Jak vidíš KŠL po těch letech?

Krnovská šipková liga je především unikát. Nezávislá soutěž na svazech, 39 týmů z celého regionu. A nutno podotknout, že fungující soutěž. Samozřejmě, že to má také své nevýhody. Z této soutěže se nedá nikam postoupit, je to jakási uzavřená konzerva. Pro mnoho hráčů postupně přestává být motivací. Naštěstí jsou tu i jiné turnaje a organizace, kde se dají výkonnostní šipky hrát…

Výkonnostní? KŠL podle Tebe není výkonnostní liga?

Není. Samozřejmě, že je tady celá řada výborných hráčů, jmenovat bych mohl skoro tři desítky těch opravdu dobrých. Ale pokud z ligy nikam výše nepostupuješ, pokud se pořád motáš v kruhu, nemůže být o výkonnostních šipkách řeč. Nehledě na to, že pro spoustu lidí to znamená jeden den v týdnu, kdy mohou vypadnout z domu, dát si pivko a hodit si šipky, popřípadě pak posedět a pokecat. V podstatě společenská záležitost, sport už mnohem v menší míře.

Celé roky se v KŠL také hrají pořád stejné hry…

V tom moc problém nevidím. Ten, kdo systém vymýšlel, to udělal poměrně citlivě. Jsou tady „hry jednoho čísla“ (Hi- score, 501 DOE), i hry mnoha čísel (rull a bas) a vše vrcholí týmovým cricketem. Navzdory tomu, že tuto hru nemám rád, do ligy patří.

Jasně, že by nějaká změna soutěž oživila, ale chce to asi citlivý zásah. KŠL jako organizaci vnímám jako hodně konzervativní.

Konzervativní? A v čem?

A jak! Na můj  vkus až příliš! Poznáš to podle toho, jak těžce se prosazují změny. Většina je zvyklá fungovat podle zavedeného scénáře a jen nerada bere na vědomí něco jiného. Jen si vzpomeň, kolik bylo bouřek kolem změny hracího dne druhé ligy na čtvrtek…s jakou nevolí byl přijat systém ISYS povinného posílání zápisů po internetu a co jsem si vyslechl kvůli dresům. Některá rozhodnutí nejsou populární, ti lidé by ovšem měli pochopit, že je to pro dobro KŠL.

Přesto se vám tyto změny podařilo prosadit…

A vidíš, funguje to. Všechna ta opatření se činí pouze proto, aby to zlepšilo chod ligy směrem dopředu. Jenže to si předtím musíš vyslechnout spoustu breptání, řečí a narážek. Také zde to beru jinak. Jsem připraven na kritiku, pokud je věcná a nabízí krom kritizování také řešení. Naopak, pokud má někdo plnou pusu keců a nikdy pro ligu nic neudělal, ani se tím moc nezabývám….

V KŠL by ale měla fungovat demokracie…

Nepřeji si nic jiného, než právě demokracii. Ovšem v takovém množství lidí je to nesmírně složité, zvláště, když valná většina je krutě pasivních a do chodu ligy se nijak nezapojuje. Tady demokracie začíná a končí volbami do výboru. Na to má právo každý člen KŠL. Výbor pak soutěž řídí a upravuje podle nejlepšího svědomí a vědomí. Také na schůzích je možnost diskuze, tady na internetu. Využívá to jen málokdo. A v tom je problém.

Zažil jsi staré složení výboru, teď pracuješ s novým..můžeš to porovnat?

To není jednoduché. Mám k lidem, jako je Tomáš Havlíček, Ondra Bezruč či Dan Řeha velký respekt. Celé roky svou práci dělali výborně a dokázali KŠL dostat z těch problému, kam je někdo jiný dostal. Odvedli náramnou práci a hlavně za jejich éry se podařilo přejít na ISYS, pravidla doznala nejzásadnějších změn. Některé věci se ale prosazovali špatně, protože jiní ve výboru hájili hospodské lobby. To už dnes nechceme dovolit. Lidé v tomto výboru již fungují druhým rokem. Ledacos se ještě učíme, jiné věci děláme odlišným způsobem. Stále je to však v zájmu ligy.

Ty jsi letos prosadil povinné dresy…

Takhle. Navrhl jsem to a byl jsem iniciátorem toho, aby dresy byly povinné. Ale sám jsem to schválit nemohl. Jen jsem pro tento návrh dokázal získat většinu výboru. Nebyl to až takový problém, protože hospodská lobby už nemá na dění ve výboru takový vliv a to je dobře. Byli jsme opravdu ti poslední „looseři“. Všichni šachisti, kuželkáři, bowlingáři..ti všichni už dresy měli x let před námi. Všude v republice se šipky v soutěžích musejí hrát v dresech. Je to snad součást sportu a samozřejmost.Navíc to soutěž zviditelňuje v očích veřejnosti, může to pomoci přinést peníze ze strany města nebo sponzora. Prostě to není výmysl pro moje hnědé oči. Někteří to však nepochopili dodnes, takže jsem z toho nemile překvapený.  

Bereš to jako své vítězství?

Nic takového. Nejsou osobní prohry a vítězství, musíš to brát s nadhledem a patřičným odstupem. Jinak se to změní v boj o koryta a vlastní zájmy. Takovou KŠL by jste snad ani nechtěli… 

Prý chystáte také nový systém KŠL?

No, přemýšlíme, jak celou soutěž zatraktivnit a oživit. Mým favoritem je rozdělení do tří skupin, ve kterých by se utkali každý s každým a pak týmy podle pořadí dohrály druhou polovinu už ve výkonnostních skupinách. Ono se to takhle špatně vysvětluje, pokusím se udělat prezentaci v power pointu, aby si každý mohl udělat obrázek. Pro bližší představu nastíním, jak by skupiny vypadaly za tohoto stavu tabulky. Je to jen příklad podle současného pořadí:

Skupina A:  DC Mirage Krnov, SC Daps, Best Of Hošťálkovy, DC Cobra, DC Brežněv, Hotel Albrechtice, Taxi Titz, Čerti z Hradu, Kačabar 2, Černí Kocouři, Démoni, SC Valhalla, Club 13.

Skupina B: Tipsport, 74 T, Kofola, SC Max, Tajfun Brumovice,  Špica, Myslivci, Arcano,  Andílci z Hradu, Happy Falcon,  Pendolino, Stolplast, SC Absolom.

Skupina C:  Texas Úblo, Kačabar 1, Kukačky, Scorpion Kamenec, SC Alubra, Na Pile Brantice, Afro- Bar, Cobra United, DC Silesia, Kelta, Kováři, Hobiti,  Taxi Junior.

 

Nejlepších šest týmů z každé skupiny by si to rozdalo o titul, zbytek o další umístění, bylo by jednotné financování, na které by dosáhl každý podle své snahy a výsledků.

Vše se ale může změnit, protože pořadí týmu samozřejmě není pevné, někdo se může pro příští rok rozpadnout, vznikne zase nový tým…to je jen příklad toho, jak by to mohlo vypadat.Ale těch možností asi bude více.

 

Proč chcete systém měnit? Vždyť funguje?

Funguje i nefunguje. Během roku se zdá všechno idilické, prostě KŠL běží. Přijde však nový ročník a ty musíš dorovnat počet týmů mezi první a druhou ligou. Nemůže to být tak, že v 1. lize bude 15 týmů a ve 2. lize 25. To by přece nešlo. Řešíme to postupem a sestupem, ale když se některý tým rozpadne, hned tam vzniká nepoměr. A pomatuji moc dobře, jak jsem na schůzi skoro žadonil, aby některé týmy z 2. ligy dorovnaly počet v první lize. Čest takovým, kteří tam šli ze spodních pater jako Špica, Hotel Albrechtice a další..zasluhují uznání, i když jsou to kolikrát jednoznačné zápasy. Na druhou stranu se moc dobře pamatuji, kdo to odmítl a pamatovat si to samozřejmě budu…Takže ta změna bude potřebná a zřejmě k nějaké úpravě dojde.

Dobře, pojďme to odlehčit. Koho považuješ za největší osobnost ligy?

V tuto chvíli to není jednoduchá otázka. Poslední roky KŠL kraluje svými výkony Karel Čožík. Na republikové scéně se výrazně prosazuje Karel Povolný, dávají o sobě vědět i jiní…třeba Míra Stacho hraje dobře..hodně respektuji Tomáše Havlíčka. Na té republikové scéně už sice nefunguje, ale pořád má v KŠL velmi silné charisma. Ale těch výborných hráčů bylo a je v KŠL celá řada. Nezapomeňme na Kabajku, Rendyho, Tuliho, výborně hrají chlapíci z Texasu Úblo, Vláďa Adámek, bráchové Bujoci, Míša „Otis“ Pavelek, Marcel Nykodym, Radek Šebela….hodně se zlepšil Franta Humpula, Dalim Válek, Milan Slíva, Petr Ščudla, Marcel Lanta a další a další…to tady budeme do večera …

Systém KŠL versus 501 …

Tak tady je to pro mě jednoznačné. U 501 hraješ, jsi v tempu a máš konkrétního soupeře..je to atraktivní systém a naplňuje mě adrenalinem. KŠL je opravdu spíše společenská událost..více sedíš než hraješ…moc času, moc cigaretového kouře, moc kecání… J ale jako týmová hra dobrý, jen to postrádá tempo….KŠL je vhodný doplněk k republikovým soutěžím, naučíš se alespoň ostatní čísla než jen T20 nebo T19 a double…myslím, že tento názor již zastává mnohem více lidí, kteří v soubojích jeden na jednoho nebo párech našli zalíbení…alespoň mi to potvrzuje účast na turnajích…

Jak je na tom KŠL v republice?

Stále je respektována, ví se o její existenci i velikosti. Tím to ale hasne. Přijeď od Ostravy na turnaj nebo kamkoliv na republiku. Každý známější hráč ví, že existuje Mirage Krnov. Vždyť v předchozích letech pod vedením Tomáše Havlíčka dosáhla Mirage mimořádných výsledků. Ale zeptej, koho tam z Krnova znají..a oni ví, kdo je to Karel Povolný, Karel Čožík, Vlaďa Adámek, Vlčák…dnes už i Míra Stacho či Jarda Mohelník….pamětníci jako Benischko či Vorsa si vzpomenou na Havla, Kamila Hrtoně…Kabajku zná asi každý….ale to je zatím všechno… nová jména přibudou, v to doufám a když vidím ty výpravy na grandy, tak mám radost…jezdí nás poměrně dost…

Takže jak vidíš budoucnost šipkového sportu v Krnově?

Jedna věc je KŠL a druhá šipkový sport. O KŠL strach nemám, pokud se něco zásadního nestane, tak bude fungovat dále ještě několik let. A snad také budeme pokračovat ve výjezdech ven. Nejvíc si ale přeji, aby v Krnově opět začala normálně fungovat republiková liga, abychom mohl ijezdit na mistrovství republiky družstev. To mi asi chybí nejvíc. Je jedno, jestli se sformuje Krnovsko, domluvíme se s Bruntálem, Slezskou ligou nebo Jesenickem…je třeba, aby se to tady zase rozjelo a to co nejdříve…


Nadpis 3

článek 3

NN

...

  
-----
FOTO DNE
-----
fotogalerie
2
-----
DLUŽNÍCI
-----
 
200
-----
ANKETA
-----
-----
SERVIS
-----
 
o
h
 

 
-----
Google
-----
FACEBOOK

PEDMAL
-----